Sídlo

Dukelské nám. 2/2
693 01 Hustopeče
Česko

Kontaktní adresa

Městský úřad Hustopeče
Dukelské nám. 2/2
693 01 Hustopeče
Česko

00283193
Statutární zástupce
PaedDr. Hana Potměšilová
Kontaktní osoba
Laz Tomáš, PhDr.
Telefon
606 610 853
519 441 029
519 441 021
Převažující věková kategorie klientů
do 99 let
Místo působnosti
Boleradice, Borkovany, Bořetice, Brumovice, Diváky, Horní Bojanovice, Hustopeče, Kašnice, Klobouky u Brna, Kobylí, Krumvíř, Křepice, Kurdějov, Morkůvky, Němčičky, Nikolčice, Popice, Pouzdřany, Starovice, Starovičky, Strachotín, Šakvice, Šitbořice, Uherčice, Velké Hostěrádky, Velké Němčice, Velké Pavlovice, Vrbice
Cílová skupina
  • rodiny s dítětem/dětmi
Bližší specifikace poskytované služby

Místo přátelské rodině, které bezplatně poskytuje: informace, nasměrování a pomoc v oblastech života rodin možnost přebalení a nakrmení dětí dětský koutek. 
Cílem zřizování Family Pointů na úřadech či veřejně přístupných místech je podpora vytvoření prostředí přátelského rodině. Konkrétním cílem projektu je vytvoření míst, které nabídnou informace související s fungováním rodiny v průběhu jejího vývoje.

V kontaktním Family Pointu se můžete obrátit na pracovnici, která zprostředkovává poradenství pro řešení vztahových, výchovných a sociálních problémů. Základní Family Pointy (bez přítomnosti kontaktní pracovnice) vznikají na úřadech obcí, v knihovnách, ve střediscích volného času, mateřských centrech a podobně. Mezi základní vybavení každého Family Pointu patří přebalovací pult, místo na kojení a letáky s informacemi pro rodiny. K dispozici obvykle bývá také mikrovlnná trouba pro ohřátí dětské stravy a počítač s internetem. Na každém Family Pointu najdete také návštěvní knihu, do které můžete zapsat připomínky a podněty směrem k provozovateli služby.
Na Family Pointu mohou rodiče a prarodiče nejenom pečovat o dítě, ale také zastavit se a odpočinout si při návštěvě města či úřadu. Pro děti jsou připraveny hračky a na některých Family Pointech také dětské knihy a časopisy. Mnohé rodiny využívají Family Point také jako místo pro setkání a např. předání dítěte mezi rodinnými příslušníky v průběhu dne.
Family Point je místo, které můžete zabydlet a využít pro příjemnější čas s rodinou ve veřejném prostoru.
Provozní doba jednotlivých Family Pointů závisí na možnostech zařízení, které službu provozuje. V našem městě se Family Point nachází v budově Staré pošty a jeho provozní doba je totožná s úředními hodinami.

Ke službě patří také webové stránky www.familypoint.cz, které přinášejí souhrnně informace o službě a přehled všech Family Pointů v České republice.

Formulář pro rychlý kontakt

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat zprávu přímo poskytovateli služeb bez nutnosti otevírat e-mailový klient v počítači.
Využití osobních údajů
Zpracování se řídí podle směrnice.